Suplementy diety dla każdego

Suplementacja witamin oraz mikroelementów to bardzo często nie tylko kwestia cennego wzbogacenia naszej codziennej diety, ale wręcz konieczność. Nasz codzienny intensywny tryb życia, brak czasu oraz problemy ze snem, nieregularne spożywanie posiłku, używki- to wszystko powoduje, że wielu z nas cierpi na chroniczne niedobory witamin.

Bardzo często w takiej sytuacji decydujemy się na stosowanie suplementów witaminowych pośledniej jakości, na przykład tych, które są dostępne na półkach marketów. Jest to oczywiście postępowanie błędne, ponieważ efektywność suplementacji preparatami witaminowymi zależy w ogromnej mierze od ich jakości.

Gdzie szukać dobrych preparatów witaminowych?

Jak już wspomniano, wybór odpowiednich suplementów z witaminami to kwestia o znaczeniu zasadniczym. Można tutaj podać pewien znamienny przykład dotyczący co prawda suplementów zawierających pierwiastki mineralne, lecz pomimo tego, jak najbardziej reprezentatywny. Jak doskonale wiadomo, suplementy z magnezem możemy bez problemu nabyć w marketach czy dyskontach. Opakowanie informuje nas o takiej a takiej dawce magnezu, jaką zawierają dwie lub trzy tabletki preparatu. Problem w tym, że magnez w przypadku tego rodzaju suplementów niemal zawsze występuje w formie tlenku magnezu, czyli formy chemicznej tego pierwiastka mineralnego, która odznacza się przyswajalnością na poziomie…3%.

Podobnie wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o preparaty witaminowe. Również tutaj warto korzystać jedynie z produktów pochodzących od renomowanych sprawdzonych producentów jak na przykład witaminowe suplementy Swanson. W przeciwnym wypadku narażamy się na to, że przyjmowanie zakupionych przez nas suplementów nie będzie wywierało właściwie żadnego wpływu na nasz organizm.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Suplementy diety dla każdego"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


piętnaście − 14 =