Jak łączyć kolor krawatu z resztą stroju?

Sklepy z modą męską oferują szeroki wybór krawatów. Jak wybrać odpowiedni? Niestety, nie istnieje jeden uniwersalny typ, który będzie pasował do wszystkiego. Prawdę powiedziawszy, do każdej stylizacji powinniśmy mieć przygotowany osobny krawat. Czym się kierować przy jego wyborze?

Klasyczna elegancja

Jeśli chodzi o kolor krawata, najbezpieczniej jest wybrać ten, który odpowiada kolorowi marynarki albo jest kilka tonów jaśniejszy lub ciemniejszy. Ważne jednak, żeby pochodził z tej samej tonacji. Dla przykładu, do popielatego garnituru będzie pasował grafitowy krawat. Możemy też dopasować go do koloru prążków na koszuli lub innego detalu w naszym stroju. Jeśli wybieramy się na przyjęcie, chusteczka klapie marynarki powinna być w tym samym kolorze. Zwróćmy również uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Błyszczący, satynowy krawat nie będzie dobrze wyglądał z wełnianą marynarką, chyba że ta również posiada taki detal, np. przy kołnierzyku lub rękawie.

Zabawa kolorem

Możemy też postawić na zasadę kontrastu i wybrać kolor, który będzie się znacząco odróżniał od reszty stroju. Zwróćmy jednak uwagę na detale. Decydując się na krawat bordowy, możemy dobrać pasek i buty w podobnym odcieniu, co stworzy zwracającą uwagę, a jednocześnie harmonijną całość. Jeżeli wybieramy się na eleganckie przyjęcie, możemy też dopasować go do koloru stroju naszej partnerki. Jeżeli chcemy przykuć uwagę, wybierzmy krawat w geometryczne wzory w jakimś jaskrawym kolorze. Wtedy jednak koniecznie ubierzmy białą koszulę.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak łączyć kolor krawatu z resztą stroju?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery × 2 =