Jaka odzież sprawdzi się do biegania w chłodne dni?

Wraz z jesienią przychodzi okres, w którym wielu początkujących biegaczy rezygnuje z dalszych treningów. Uzasadnieniem są zazwyczaj te sam argumenty dotyczące zimna i tego, że możemy się przeziębić. Oczywiście trudno dyskutować z tym, że zimno powoduje dyskomfort, jak najbardziej, w trakcie biegania jednak bardzo szybko się rozgrzewamy i nawet ujemna temperatura przestaje nam przeszkadzać. Co do przeziębienia się, jest to kwestia odporności konkretnego człowieka, ale możemy skutecznie zminimalizować ryzyko poprzez odpowiedni ubiór.

Jak ubrać się do biegania jesienią i zimą?

Odzież do biegania musi przede wszystkim oddychać, nie ubierajmy się grubo, unikajmy też syntetycznych materiałów. Najczęstszym błędem, wbrew pozorom, jest ubieranie się za ciepło. Poprzez intensywną pracę mięśni w trakcie biegu bardzo szybko się rozgrzewamy. Strój powinien więc być więc zawsze odrobinę za lekki na panujące warunki. Niezbędne są oczywiście dobre buty do biegania, zapewnią one przyczepność na deszczu i śniegu, będą też chronić stopę przed zimnem. Konieczne jest też zaopatrzenie się w oddychającą czapkę lub komin, który posłuży jako nakrycie głowy.

Odzież termoaktywna świetnie zatrzyma ciepło, a jednocześnie uchroni nas przed poceniem się. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami typowo sportowych rozwiązań, z powodzeniem możemy też wybrać wysokiej jakości ubrania uznanych marek, takich jak Calvin Klein bluza to podstawa w ochronie przed zimnem. Musi być ona odpowiednio dopasowania i niezbyt gruba, żeby mogła oddychać. Model z kapturem może też dodatkowo zabezpieczać przed wychłodzeniem głowy. Bardzo ważna jest też swoboda ruchów.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jaka odzież sprawdzi się do biegania w chłodne dni?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


15 + 8 =