Jak zaaranżować przestrzeń mieszkania jak za czasów PRL-u?

Mieszkania urządzone w czasach PRL cechowało się dużą ilością mebli, różnorodnością materiałów i wzorów, zgromadzonych na niewielkiej przestrzeni. W takich wnętrzach prym wiodły przede wszystkim wzorzyste tapety, tureckie dywany i zasłony, na co wpływała słaba dostępność materiałów i tekstyliów.

Wnętrza w stylu retro

Na podłogach w tamtym czasie królowały parkiety z drewna układane w różne wzory: kwadraty, cegiełki, drabinki, jodełki, które znajdują także zastosowanie we współczesnych wnętrzach. Alternatywnie wybierano wykładziny lub tzw. linoleum, które zostało obecnie zastąpione przez panele LTV. Na ścianach umieszczano lamperie pokryte błyszczącą farbą olejną, która stanowiła formą zabezpieczenia ściany. We wnętrzach w stylu PRL znajdowała się także charakterystyczna boazeria będąca formą dekoracji. Rozwiązania wnętrzarskie z tego czasu skupiają się na ergonomii, prostocie oraz funkcjonalności. W związku z tym we wnętrzu nie może zabraknąć krzeseł drewnianych z tapicerowanym siedziskiem w intensywnych lub stonowanych kolorach, których szeroki wybór znajdziemy m.in. pod adresem internetowym sklepu: https://dkwadrat.pl/krzesla-drewniane-prl. Uzupełnieniem mogą być stoliki oraz komody czy witryny z przeszkleniami.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak zaaranżować przestrzeń mieszkania jak za czasów PRL-u?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


9 − 7 =