Jak poradzić sobie z awarią układu wydechowego w samochodzie?

Samochód, który nagle zaczyna głośno pracować, wydobywając z siebie dźwięki niczym rajdówka, z dużym prawdopodobieństwem ma uszkodzony układ wydechowy. W takiej sytuacji należy szybko działać i podjąć odpowiednie kroki naprawcze. Niektóre jego elementy można skutecznie zregenerować, inne wymagają jednak bezwzględnej wymiany na nowe.

Co można samodzielnie naprawić?

Jeśli chodzi o układ wydechowy Ford Mustang, jak i inne marki samochodów mogą się od siebie różnić, dlatego warto dopasować sposób naprawy do indywidualnych uwarunkowań samochodu. Niezależnie od marki auta można jednak spawać wszystkie elementy mocujące tłumik. Naprawie poddaje się również urwaną od tłumika rurę wydechową – w przypadku gdy jego wnętrzności nie są uszkodzone. Gdy pękła za tłumikiem, spawacz powinien poradzić sobie bez problemu. Dodatkowe wzmocnienie spawów pozwoli uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości. Zamiast oryginalnych tłumików można stosować zamienniki, dzięki czemu również sporo zaoszczędzimy. W dalszej kolejności należy zająć się naprawą oderwanych mocowań i wieszaków rury wydechowej. Co jeszcze? Do naprawy nadają się także pęknięte lub odłamane rury wydechu, pęknięte kolektory, jak i niewielkie otwory czy pęknięcia tłumików.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak poradzić sobie z awarią układu wydechowego w samochodzie?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


cztery × pięć =