Jakie codzienne produkty mogą być ekologiczne?

Jakie codzienne produkty mogą być ekologiczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organiczny to termin, który od dziesięcioleci używany jest do opisu żywności, odzieży i kosmetyków. Ale co to oznacza i dlaczego powinieneś się tym przejmować? Termin „organiczny” oznacza, że produkt został wyprodukowany bez pestycydów, chemikaliów i GMO. Oznacza to również, że przedmiot był uprawiany w glebie wolnej od nawozów syntetycznych i przetwarzany bez sztucznych składników lub konserwantów.

Oto kilka codziennych produktów, które mogą być ekologiczne:

Mydła i produkty do pielęgnacji ciała

Szukaj kostek lub mydeł w płynie wykonanych z oliwy z oliwek lub oleju kokosowego zamiast ostrych substancji chemicznych, takich jak laurylosiarczan sodu (SLS). Szukaj także produktów oznaczonych jako „non-GMO”, co oznacza, że do ich produkcji nie użyto organizmów modyfikowanych genetycznie.

Kosmetyki

Wybieraj marki, które używają etycznie pozyskiwanych składników i unikają parabenów, ftalanów, olejów mineralnych i silikonów znajdujących się w wielu konwencjonalnych produktach kosmetycznych. Jeśli potrzebujesz sugestii dotyczących makijażu, sprawdź ten post o ekologicznych produktach kosmetycznych.

Ekologiczne foliopaki

Oprócz tego, że są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne opakowania plastikowe, ekologiczne opakowania foliowe są również lepszą opcją dla twojego zdrowia. Plastik stosowany w tradycyjnych opakowaniach foliowych zawiera BPA i inne toksyczne związki chemiczne, natomiast ekologiczne opakowania foliowe nie. Nabyć je, możesz wchodząc na podaną stronę https://www.plast-farb.com/.

Przybory toaletowe

Jeśli chcesz uniknąć używania plastikowych szczoteczek do zębów (które często zawierają BPA), bambusowe szczoteczki do zębów to doskonały wybór. Te szczoteczki są biodegradowalne i mają wymienne główki, więc nie musisz wyrzuć całej szczoteczki do zębów, gdy jej włókna się zużyją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*