Jak złożyć wniosek rozwodowy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej małżeństw ulega rozpadowi. Zazwyczaj to jeden z partnerów decyduje się na zakończenie relacji, składając odpowiedni wniosek rozwodowy w wydziale cywilnym sądu okręgowego. Musi on zawierać szereg konkretnych informacji, a przede wszystkim dokładne uzasadnienie powodu rozkładu pożycia. W celu ograniczenia stresu i ryzyka popełnienia błędu warto skorzystać z pomocy tej profesjonalnej kancelarii prawnej.

Kilka kluczowych etapów 

We wniosku rozwodowym powinny się znaleźć takie informacje, jak określenie obu stron pozwu (imiona i nazwiska, wykonywane zawody, aktualne adresy zamieszkania), wskazanie na winę, a także uzasadnienie, dlaczego nastąpił trwały rozpad więzi małżeńskiej. Po przygotowaniu dokumentu należy dołączyć do niego wszelkie niezbędne załączniki (akt małżeństwa, akt urodzenia dzieci, zaświadczenia o zarobkach itp.), a następnie całość złożyć w sądzie okręgowym. Nie obejdzie się również bez wręczenia kopii stronie pozwanej i pozostawienia jednego egzemplarza dla siebie. Na koniec pozostaje jeszcze uiszczenie stosownych opłat sądowych. Szczegółowe informacje są dostępne na https://kancelaria-poznanska.pl.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak złożyć wniosek rozwodowy?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


3 × trzy =