Jakie buty kupić dla małego dziecka?

Stopy małych dzieci wymagają uwagi rodziców, gdyż od doboru obuwia często zależy prawidłowy rozwój chodzenia oraz postawy. Lekarze zachęcają, aby pozwalać jak najczęściej chodzić na bosaka, wszędzie tam, gdzie się da. Jeśli dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, należy ubierać obuwie jedynie na spacer.

Specjalne buty dla małych spacerowiczów

Wybór obuwia jest ogromny, jednak tylko część rodziców decyduje się na zakup butów do nauki chodzenia. Są one niezwykle wygodne – dopasowane do małych stópek, z elastyczną podeszwą i sięgające nad kostkę – tak aby stabilnie ją podtrzymywać, podczas ciągłego odkrywania świata przez milusińskich. Ze względu na wysoką potliwość stóp u małych dzieci, pierwsze buty muszą być wykonane z lekkich, oddychających materiałów. Dziecko nie odczuwa w nich żadnego dyskomfortu – czuje się jakby chodziło w skarpetkach.

Jak zapobiegać i korygować wady chodzenia?

Jeśli występują jakiekolwiek nieprawidłowości w chodzie, wady stóp należy poszukać butów ortopedycznych. Pediatra lub ortopeda najczęściej poleca buty z obcasem Thomasa – jest to obcas wbudowany w podeszwę, który zmienia sposób obciążenia stopy podczas chodzenia. Używając te buciki pięta jest podwyższona w stosunku do wysokości palców, co zapobiega lub koryguje wady chodzenia. Na pierwsze efekty korzystania ze specjalistycznego obuwia trzeba poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Obuwie kupowane dla dziecka zawsze musi być nowe – nawet najdroższe, najlepszej jakości, lecz używane buciki mogą narobić wielu szkód.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie buty kupić dla małego dziecka?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


2 × jeden =