Jakie typy i wzory płytek można zastosować w wnętrzu swojego mieszkania?

Jakie typy i wzory płytek można zastosować w wnętrzu swojego mieszkania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branża płytek posiada zróżnicowaną oferta produktów i dzięki temu mieszkanie można zaaranżować według swoich upodobań stylistycznych. Od dłuższego czasu popularnością wśród klientów cieszą się płytki w dużych formatach o powierzchni matowej i lappato. Spróbujmy się zastanowić, jakie jeszcze rozwiązania przygotowali producenci płytek ceramicznych!

Poznaj sekret nietuzinkowej aranżacji kuchni

Przestrzeń, która znajduje się w kuchni pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi to miejsce do realizacji ciekawych pomysłów. Zatrzymajmy się na chwilę przy płytkach kuchennych marki Tubądzin. Obok wzorów dekoracyjnych, którymi charakteryzują się płytki ścienne, znajdziemy także oryginalne mozaiki. Małe elementy umocowane na siatce pozwalają na docięcie dekoracji do danej powierzchni. Z pojedynczych ozdobnych płytek można wykonać nietuzinkową ścianę nad blatem, znajdziemy kształty geometryczne, dekoracje szklane oraz płytki ze strukturą. Co wybrać? To jest naprawdę dylemat.

Miłośnicy stonowanych wzorów również znajdą produkty dla siebie. Większe formaty płytek 60 cm x 120 cm stworzą jednolitą formę, z małą ilością fugi. Ten sam wzór płytki na gresie można zastosować nie tylko na ścianie w kuchni, ale także na podłodze. Powierzchnia lappato bardzo subtelnie odbija światło, właściwie jest kompromisem pomiędzy matem a polerem.

Podczas aranżacji mieszkania warto bawić się rodzajem wykończenia powierzchni przedmiotów i materiałów. Przy meblach w kuchni i w salonie o połyskującym froncie uwagę skierujmy na płytki bez połysku lub lappato. Przy zabudowie matowej płytka polerowana doskonale uzupełni pomieszczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*