Jak zabezpieczyć dziecko w łóżeczku?

Jak zabezpieczyć dziecko w łóżeczku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Noworodki i niemowlęta większość czasu śpią, spędzają go więc w swoim łóżeczku. Chcąc zapewnić swojemu jak największy komfort oraz bezpieczeństwo, dobrze pomyśleć o specjalnych zabezpieczeniach. Które rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Uwaga na twarde szczebelki

Dawniej, szczebelki w łóżeczkach były mocowane dość rzadko, stanowiły więc bezpośrednie niebezpieczeństwo dla malucha, który mógł w trakcie snu wcisnąć pomiędzy nie główkę. Obecnie są one znacznie gęstsze, należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby były naprawdę mocne i solidnie. Dobrym rozwiązaniem jest łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami – kiedy dziecko podrośnie można je usunąć, dzięki czemu będzie mogło samodzielnie z niego wyjść.

W przypadku niemowląt ważne jest również zabezpieczenie szczebelków, ponieważ w trakcie gwałtownych ruchów podczas snu, maluch może się o nie boleśnie poobijać. Świetnym pomysłem będzie zamontowanie specjalnego ochraniacza, najlepiej miękkiego i zarazem oddychającego. Takiego jak ręcznie plecione warkocze, które można znaleźć tutaj https://zaira.pl/lozeczka-dzieciece.

Kiedy maluch zaczyna siadać

Ochraniacz na szczebelki będzie stanowił zabezpieczenie również w sytuacji, kiedy dziecko zaczyna siadać – uchroni je przed upadkiem. Bezpieczeństwo i wygoda malucha zależą także od wysokości materaca. Najlepiej, żeby łóżeczko posiadało możliwość regulacji pod tym względem, najczęściej można się spotkać z trzema rodzajami poziomów. Najwyższy dla noworodków – łatwiej można wyciągnąć malucha z łóżeczka. Środkowy sprawdzi się w przypadku niemowląt, które często trzeba jeszcze przewijać w nocy. Najniższy będzie zaś bezpieczny dla dzieci, które już samodzielnie siadają i próbują wstawać. Dzięki niemu maluch nie wypadnie z łóżeczka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*