Jak ustawić rośliny w salonie?

Rośliny mogą być wspaniałą ozdobą każdego mieszkania. Odpowiednio dobrane gatunki, będą pięknie się prezentować i sprawiać, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Pielęgnacja większości rodzajów kwiatów jest bardzo łatwa i każdy powinien sobie poradzić z utrzymaniem ich w jak najlepszym stanie. Jednak jak ustawić je w salonie, by wyglądały niesamowicie i dodawały charakteru całej aranżacji?

Donice i doniczki na kwiaty

Najczęściej kwiaty i rośliny sadzi się w doniczkach. Aby jednak wnętrze wyglądało ciekawiej, warto zainwestować w ozdobne duże donice do salonu. Można hodować w nich zarówno małe sadzonki, jak i okazałe krzewy czy drzewka. Odpowiednio dobrane doniczki są same w sobie wspaniałą dekoracją, która podkreśla wystrój mieszkania. Należy jednak uważać, by do pomieszczeń o małym metrażu, nie wstawić zbyt dużej ilości takich dodatków oraz by nie były one zbyt masywne. Do większych przestrzeni sprawdzą się natomiast prawie wszystkie modele.

Podświetlane doniczki

Aby wnętrze nabrało koloru i romantyzmu, można udekorować go donicami podświetlanymi led. W ostatnim czasie stały się one bardzo popularne, ponieważ łączą w sobie funkcjonalność i dekoracyjność, a ponadto są również dodatkowym źródłem światła. Wybierając je, warto dobrać je w taki sposób, by poprzez umieszczenie kilku z nich w jednym pomieszczeniu, stworzyć ciekawą instalację świetlną. W tym celu można wybrać np. trzy donice, z których każda podświetlana jest na inny kolor lub zdecydować się na to, by wszystkie emitowały tę samą barwę. Taki zabieg sprawi, że salon stanie się wyjątkowy.

 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak ustawić rośliny w salonie?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


czternaście + siedemnaście =