Proteza, most, implanty – czyli czym zastąpić zęby

Dwa komplety zębów na całe życie to w wielu przypadkach za mało. Łatwo o uszczerbki czy ubytki. Na szczęście rozwój stomatologii sprawił, że teraz łatwo o sztuczne, ale jednocześnie ładne i skuteczne zestawy zębów. Co warto wybrać, protezę, most, a może implanty?

Proteza zębowa

Jest to rozwiązanie dobierane pod indywidualny kształt jamy ustnej pacjent, więc jest gwarancją skuteczności i wygody. To łatwy sposób na poradzenie sobie z problemem ubytków w uzębieniu. Wyróżniamy protezę całkowitą i częściową. Ta pierwsza służy do zastąpienia całego kompletu zębów, a ta druga tylko do ubytków. Zanim będziesz miał możliwość skorzystania ze stałej protezy, być może zajdzie potrzeba wykonania tymczasowej. To wygodne rozwiązanie stosowane np. w przypadku gojenia jamy ustnej.

Most protetyczny

Inne rozwiązanie niż ruchome protezy, a jednocześnie posiadające zaletę zwiększonego komfortu. Mocowane są na stałe i łatwo się do nich przyzwyczaić, a wtedy nie będą robić różnicy w stosunku do naturalnych zębów. Zwykle stosuje się zasadę, że żeby był sens wykonana mostu, w jamie ustnej powinno brakować co najmniej dwóch zębów.

Implant zębowy

Implant jest wartościowym rozwiązaniem w przypadku utraty zęba. Jego konstrukcja składa się ze śruby (mocowanej w miejscu ubytku) i korony, której zadaniem jest jak najwierniejsze oddanie wyglądu zęba. Protezy na implantach to rozwiązania, które okazuje się często najskuteczniejsze do zastąpienia całego kompletu zębów. Polega ono na wstawieniu implantów, a następnie zamocowaniu protezy przy wykorzystaniu zatrzasków.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Proteza, most, implanty – czyli czym zastąpić zęby"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


16 + 10 =