Rehabilitacja uroginekologiczna – kto może ją przeprowadzić?

Rehabilitacja uroginekologiczna – kto może ją przeprowadzić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja uroginekologiczna – jest to zespół działań terapeutycznych, mających na celu poprawę jakości życia kobiet z chorobami układu moczowo-płciowego.Głównym celem tej terapii jest wyeliminowanie bólu i przywrócenie funkcji układu moczowego.

Na czym polega taka rehabilitacja?

Przede wszystkim ma na celu zwiększenie mobilności mięśni dna miednicy. Głównym celem jest przywrócenie im zdolności do dobrowolnych skurczów oraz poprawa ich wytrzymałości. Pozwoli to na wyeliminowanie bolesnych odczuć podczas oddawania moczu i przywrócenie normalnego funkcjonowania dolnych dróg moczowych.

Dodatkowo program rehabilitacji obejmuje podstawowy trening, w którym nauczysz się prawidłowych ruchów mięśni dna miednicy. Pomoże to zmniejszyć ryzyko ponownego urazu po operacji i uniknąć powikłań związanych z chorobami układu moczowo-płciowego.

Kto może przeprowadzić taką rehabilitację?

Program rehabilitacji realizowany jest przez lekarzy i fizjoterapeutów, którzy przeszli specjalne szkolenie. Należy zauważyć, że skuteczność leczenia zależy od jakości wykonania, więc lepiej wybrać specjalistę z udokumentowanym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa przeprowadzają lekarze i specjaliści Centrum Rehabilitacji Uroginekologicznej w Warszawie. Jest to jeden z najlepszych ośrodków medycznych w Polsce, który specjalizuje się w leczeniu kobiet z nietrzymaniem moczu i wypadaniem narządów rodnych. Ośrodek oferuje specjalistyczne leczenie dla kobiet, które doświadczyły urazu podczas porodu, operacji lub przewlekłej choroby, np. cukrzycy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*