Badania ultrasonograficzne – Kiedy warto się na nie zdecydować?

Badania ultrasonograficzne – Kiedy warto się na nie zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania ultrasonograficzne są stosowane z wielu różnych powodów. Lekarz może zalecić badanie USG, jeśli jesteś w ciąży, masz problemy z nerkami lub wątrobą, albo cierpisz na otyłość. Jest ono często stosowane w ciąży, aby sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także może być wykorzystywane do wykrywania problemów, takich jak cysty lub guzy. Ultradźwięki nie zawsze są w 100% wiarygodne, ale nadal są jednym z najlepszych sposobów monitorowania dzieci podczas ciąży.

Co można badać przy pomocy USG?

USG to bezbolesna i nieinwazyjna technika obrazowania diagnostycznego, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do uzyskania obrazu narządów wewnętrznych. Skany ultradźwiękowe mogą być stosowane do badania wielu różnych części ciała, w tym:

  • Brzucha (w tym nerek, wątroby, śledziony i trzustki),
  • Serca (w tym zawory, komory i naczynia krwionośne),
  • Macicy,
  • Tarczycy,
  • Wątroby,
  • Trzustki.

Jeśli chcesz zrobić sobie USG, to wejdź na następującą stronę internetową: https://imedica.com.pl/centrumusg/.

Jak działa USG?

Niewielka ilość żelu jest nakładana na skórę w miejscu, w którym odbywa się ciąża (zazwyczaj jest to brzuszek). Pomaga to sondzie ultradźwiękowej przesuwać się po skórze bez przyklejania się i powodowania dyskomfortu. Sonda ultradźwiękowa wysyła fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które odbijają się od tkanek wewnątrz Twojego ciała i wracają do góry. W ten sposób na ekranie komputera powstaje obraz, który pokazuje, co dzieje się wewnątrz Ciebie – w tym także czasami Twojego dziecka!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*