Kwiaty do ogrodu – jaka roślinność wygląda pięknie i nie jest wymagająca?

Kwiaty do ogrodu – jaka roślinność wygląda pięknie i nie jest wymagająca?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pięknie urządzony ogród to marzenie niejednej kobiety. Wymaga on jednak sporo wysiłku oraz pracy, aby prezentował się nienagannie. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodnictwem powinniśmy zdecydować się na posadzenie roślin, które nie będą bardzo wymagające i bez problemu poradzą sobie z nimi nawet niedoświadczone osoby.

Jakie kwiaty do ogrodu warto wybrać na początek?

Zanim przystąpimy do sadzenia roślin warto wcześniej dokładnie rozplanować, gdzie dokładnie znajdzie się każda z nich. Zdecydowanie ułatwi nam to pracę. Część z nich można zasadzić bezpośrednio do gruntu, ale warto pomyśleć również nad zakupem donic ogrodowych. Można znaleźć je np. na stronie https://www.wiklinowy-ogrod.pl/donice-ogrodowe-c-85_86.html. Z wykorzystaniem wiklinowych donic można tworzyć piękne kompozycje i bez problemu nadają się one do postawienia zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie.

Wybierając roślinność warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie gatunki, które będą rosły w jednym miejscu przez kilka lat. Dzięki temu nie będziemy musieli co roku na nowo ich sadzić. Do takich wieloletnich kwiatów należą przede wszystkim irysy, floksy oraz odstraszająca komary lawenda. Warto zasadzić również takie gatunki, które będą kwitnąć przez cały rok, dzięki czemu nasz ogród o każdej porze roku będzie prezentował się doskonale. Do takich roślin zalicza się jeżówkę oraz begonię. Do ogrodów zacienionych z dosyć wilgotnym podłożem najlepszym rozwiązaniem będą natomiast hosty, tojad, aksamitki oraz smagliczka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*