Co należy wiedzieć o silikonie szklarskim?

Silikon szklarski to nowoczesna masa uszczelniająca, która charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością do szkła, drewna, metali, glazury, cegły, tworzyw sztucznych, czy ceramiki. Jej ogromną zaletą jest również wyjątkowo wysoka odporność na szkodliwe promieniowanie UV oraz zmienne temperatury. Co istotne, omawiany produkt o uniwersalnym zastosowaniu nie powoduje korozji i nieestetycznych odbarwień, można go zakupić między innymi na stronie internetowej: https://viseco.eu/szklarskie,c30.html.

Znakomite właściwości użytkowe to znak rozpoznawczy

Silikon szklarski przeznaczony jest przede wszystkim do oczyszczonych powierzchni gładkich oraz nieporowatych. Po nałożeniu na wybrany materiał tworzy dosyć elastyczne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe spoiwo. Na tle innych podobnych produktów wyróżnia się w pełni bezpiecznym składem (dla ludzi i innych organizmów żywych), całkowitą wodoszczelnością, świetnymi parametrami mechanicznymi, ponadprzeciętną przyczepnością i możliwością zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych. Idealnie nadaje się w szczególności do uszczelniania okien i wszelkich powierzchni szklanych, takich jak choćby akwaria.

Oprócz tego znajduje zastosowanie przy: fugowaniu płytek podłogowych i ściennych, naprawie systemów klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych, wypełnianiu szczelin w elementach dekoracyjnych, reperowaniu kanałów kablowych, składaniu modeli samolotów, wykonywaniu lad sklepowych, witryn i ścianek działowych. Nie należy go natomiast pod żadnym pozorem używać do uszczelniania okien z tworzywa PCV, bo istnieje wówczas spore ryzyko przyspieszonej korozji materiału.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co należy wiedzieć o silikonie szklarskim?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzy × pięć =