Dach – jak skutecznie chronić go przed warunkami atmosferycznymi?

Dach – jak skutecznie chronić go przed warunkami atmosferycznymi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dach jest bardzo ważnym elementem domu, ponieważ chroni wnętrze przed deszczem i śniegiem. Dachy wykonywane są z różnych materiałów i mają różne kształty. Mogą być płaskie lub skośne, a ich konstrukcja zależy od kilku czynników: klimatu, poziomu technologicznego konstrukcji, estetyki itp. Oprócz tego wszystkiego, jedną z najważniejszych cech dachu jest jego zdolność do ochrony przed deszczem i śniegiem. Jakość ochrony zależy od wielu czynników: materiałów użytych do budowy, ich grubości, konstrukcji i cech materiału. Na przykład dachy łupkowe są niezwykle trwałe, ponieważ mają na wierzchu płytki łupkowe, które chronią przed przenikaniem wilgoci. Dach drewniany jest również dość odporny na przenikanie wilgoci ze względu na sposób jego konstrukcji i kształt.

Materiały wykorzystywane w budowie:

Dachówki łupkowe 

Wykonane są z naturalnego łupka, który jest bardzo trwałym kamieniem. Są one niezwykle mocne i wytrzymują wszelkie warunki atmosferyczne. Grubość płytek odgrywa również ważną rolę w ochronie przed przenikaniem wilgoci i uszkodzeniem przez wodę. Posiadają one kilka warstw ochronnych, dzięki którym są praktycznie niezniszczalne. Łupek dachowy jest wykonany z takich skał, które zostały podzielone na cienkie kawałki ręcznie lub maszynowo, a następnie sklejone ze sobą.

Dachówki ceramiczne

Płytki ceramiczne są wykonane z gliny, która jest wypalana w piecu w wysokich temperaturach. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów, stylów i rozmiarów. Najczęstszym typem jest terakota, która jest czerwono-brązowa i wygląda jak cegła, ale ma więcej różnic w kolorze i fakturze. Inne rodzaje obejmują porcelanę, która ma bardzo drobne cząstki, emaliowaną porcelanę, która ma twardą, błyszczącą powierzchnię, glazurowaną ceramikę

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*