Czym kierować się podczas zakupu działki budowlanej?

Czym kierować się podczas zakupu działki budowlanej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny dom w dogodnej lokalizacji to marzenie wielu z nas. Najczęściej jego realizację rozpoczynamy od zakupu działki, na której w przyszłości stanie nasza nieruchomość. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie wtedy, gdy nie wiemy, na jakie kwestie zwrócić uwagę. Zobaczmy, jakie czynniki są istotne i czym się kierować, dokonując tego wyboru.

Wybieramy działkę idealną – co powinno ją wyróżniać?

Jednym z ważniejszych parametrów, który powinien charakteryzować idealną działkę, jest jej wielkość. Nie może być ona zbyt mała – najlepszym rozwiązaniem będzie powierzchnia ok. 800-1000 m2. Ważny jest również kształt – najlepiej gdy jest on zbliżony do szerokiego prostokąta lub kwadratu. Nie bez znaczenia jest także ukształtowanie terenu, gdyż powinno ono być płaskie.

Oglądając działki budowlane Leszno to miejscowość, gdzie musimy zwrócić szczególną uwagę na sąsiedztwo. Szkoła, czy większy sklep w niedalekiej odległości to zdecydowane atuty według większości z nas. Niektórzy jednak wolą miejsca nieco bardziej ustronne, a ciszę i spokój stawiają na pierwszym miejscu – warto wówczas szukać obszaru, który spełni wszystkie te warunki.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest oświetlenie słoneczne. Jest ono niezwykle ważne przy projektowaniu ogrodów i budynków. Każde pomieszczenie powinno być usytuowane tak, aby miało jak najlepsze oświetlenie. Przyjmuje się, że idealny układ działki jest wtedy, kiedy od północnej strony znajduje się droga dojazdowa, zaś ogród ma miejsce po stronie południowej. W ten sposób można zaprojektować doskonale oświetlony salon, z którego będzie rozpościerał się widok na zieloną przestrzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*