Środki do ocieplenia budynku

Termoizolacja domu jednorodzinnego to doskonały sposób na zagwarantowanie jego mieszkańcom idealnego komfortu cieplnego w okresie zimowym. Ogromną korzyścią wynikającą z tego rozwiązania są również znacznie niższe rachunki za ogrzewanie. Aby wykonać skuteczną izolację, trzeba koniecznie dysponować odpowiednimi narzędziami oraz materiałami. Jeśli zdecydujemy się na taki produkt jak mineralna wełna granulat to zdecydowanie najlepsza jej forma, ponieważ charakteryzuje się niepalnością, wysoką trwałością oraz bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi.

Warto postawić na wyroby uznanych producentów

Do wykonania izolacji cieplnej budynku mieszkalnego niezbędny jest przede wszystkim materiał przeznaczony do pokrycia ścian i poddasza. Najlepiej nadaje się do tego wspomniana już wełna mineralna, ale też polistyren ekstrudowany (XPS) oraz tradycyjny styropian w postaci płyt. Oprócz tego nie obejdzie się bez podkładu, za pomocą którego optymalnie przygotujemy podłoże do kolejnych czynności wykończeniowych, a także specjalnej wyprawy tynkarskiej, przeznaczonej do zabezpieczenia powierzchni płaskich przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych (wilgoci, promieni UV itp.). 

Pozostałe wymagane elementy to m.in.: zaprawa klejąca, kołki mocujące, tynk silikonowy lub polimerowy (ewentualnie akrylowy), farba fasadowa, pianka poliuretanowa, listwy startowe oraz siatka zbrojąca z włókna szklanego. Odrębną kategorię stanowią natomiast rozmaite narzędzia. Zaliczamy do nich w szczególności poziomicę, papier ścierny, młotek, nóż, wiertarkę wyposażoną w mieszadło i pacę do nakładania mas. Jeśli zależy nam na czasie i dokładności, możemy skorzystać z usług tej konkretnej firmy specjalizującej się w termomodernizacjach: https://cels.pl/ocieplanie-piana/termomodernizacja/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Środki do ocieplenia budynku"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


9 + 19 =