Jak odmienić wygląd swojej elewacji?

Jak odmienić wygląd swojej elewacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjemy w świecie, który zmienia się niesamowicie szybko. Dotyczy to wielu dziedzin życia, ale najwyraźniej możemy zauważyć też różnice na naszych ulicach. Nowe trendy dotyczące architektury pojawiają się ostatnio z szybkością światła i czasami może okazać się, że bardzo nowoczesna elewacja naszego domu, którą robiliśmy 5 lat temu, obecnie jest zupełnie niemodna. Nie warto jednak ślepo podążać za hitami lansowanymi przez prasę branżową. Lepiej postawić na zawsze modną klasykę, która będzie się prezentować gustownie przez wiele długich lat.

Niedrogi sposób na metamorfozę elewacji

Chcąc osiągnąć efekt stylowej kamienicy, powinniśmy sięgnąć po sztukaterię gipsową. Do odmienienia naszego domu wystarczą gzymsy elewacyjne Cena takich elementów jest naprawdę niewygórowana, a rezultaty mogą być fantastyczne. Sprawna ekipa remontowa szybka zamontuje listwy, które stworzą charakterystyczne dla starego budownictwa linie poziome na budynku. Możemy też z tego typu sztukaterii stworzyć ramy wokół okien, jak również niebanalne bonie na krawędziach.

Lista gipsowych elementów ozdobnych dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo długa, a to daje nam wiele opcji ich ułożenia. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, by zaprojektować metamorfozę elewacji, poprośmy o pomoc architekta. On stworzy wizualizację, dzięki której będziemy mogli wyobrazić sobie ostateczny wygląd domu i sporządzi dokładne wytyczne dla ekipy remontowej, co pozwoli uniknięcia wpadek i dam nam możliwość zachowania odpowiednich proporcji budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*