Jak krok po kroku zaplanować wycieczkę do Łodzi?

Jak krok po kroku zaplanować wycieczkę do Łodzi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miasto Łódź

Łódź to miasto powstałe w 1332 roku, jednak jego dynamiczny rozwój rozpoczął się dopiero w 1820 roku za sprawą przemysłu, głównie włókienniczego. Współcześnie miejscowość straciła swój typowo przemysłowy charakter, jednak tutejsze władze starają się to zmienić poprzez remonty dawnych fabryk, przy zachowaniu ich dawnego wyglądu, a w tak powstałych budowlach znajdują obecnie między innymi kina i galerie handlowe.

Zwiedzanie miasta

Odwiedziny tego miejsca należy rozpocząć od centrum, w którym możemy się poczuć jak w prawdziwej europejskiej metropolii, nowoczesne biurowce sprawiają, że coraz więcej firm przenosi swoje ośrodki korporacyjne właśnie do Łodzi, co sprzyja gospodarczemu rozwojowi miasta. Następnie warto się udać do miejsc, z którymi ta miejscowość jest utożsamiana, czyli do dawnych dzielnic przemysłowych, które dzięki opiece miasta, mimo upływu lat nie zatraciły swojego pierwotnego charakteru. Na tym etapie wycieczki, obiektem który szczególnie warto zobaczyć, jest fabryka wełny. W budynku tym obecnie znajduje się hotel, jest to więc świetne miejsce na nocleg w bardzo klimatycznym miejscu, które jest świetnym przykładem, jak należy modernizować leciwe budowle.

Mimo wielkomiejskiego charakteru możemy tu również odpocząć na łonie natury, ponieważ to tutaj znajduje jeden z największych lasów miejskich w Europie, czyli las Łagiewnicki. Bardzo urokliwym miejscem jest też Ner na Lublinku – w tym miejscu rzeka wygląda wyjątkowo. Na zakończenie podróży warto udać się do jednej z miejscowych restauracji, aby spróbować tutejszej kuchni. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*