Jakie kosmetyki przydadzą się mężczyźnie na co dzień?

Nie tylko kobiety dbają o siebie z wykorzystaniem wielu różnych kosmetyków, bowiem istnieje także cała gama produktów stosowanych przez mężczyzn, a nawet dla nich dedykowana. Choć panuje przekonanie, że płeć męska nie powinna przesadzać z ilością wykorzystywanych kosmetyków, to są pewne produkty, po które warto sięgnąć. Z jakich środków korzystają mężczyźni na co dzień?

Higiena i pielęgnacja

Oczywiście wśród podstawowych kosmetyków znajdą się żele pod prysznic oraz szampony. Te drugie występują często w wariantach przeciwłupieżowym i do włosów przetłuszczających się. Mężczyźni mający problemy z cerą chętnie sięgają także po specjalne płyny do twarzy, które pomagają zwalczyć trądzik. Chcąc dobrze i atrakcyjnie pachnieć potrzebne będą też dezodorant i perfumy. W okresie zimowym przydatny może się okazać krem do rąk, bowiem przemarznięte i przesuszone dłonie będą stwarzały dyskomfort i nie zrobią dobrego wrażenia na innych.

Pielęgnacja zarostu

Szczególna gama kosmetyków dla mężczyzn jest poświęcona tematyce golenia oraz dbania o zarost. Dla osób całkowicie ścinających włoski na twarzy potrzebna będzie sprawdzona pianka oraz balsamy do golenia, które ukoją pojawiający się przy tym ból i swędzenie. Coraz popularniejsze jest jednak utrzymywanie zarostu, w związku z czym stale powiększa się oferta kosmetyków do jego pielęgnacji. Uniwersalnym rozwiązaniem jest mydło do brody, które pozwala oczyścić skórę pod zarostem i czyści także samą brodę, by uniknąć nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowymi kosmetykami z myślą o brodaczach są także balsamy oraz olejki, które nawilżają skórę i zmiękczają zarost, tak by był on miły w dotyku.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie kosmetyki przydadzą się mężczyźnie na co dzień?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


19 + dziewiętnaście =