Problemy z wilgotnością w domu i jak można je zredukować do minimum

Problemy z wilgotnością w domu i jak można je zredukować do minimum
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wilgoć jest jednym z największych problemów w domu. Może powodować pleśń, grzyby, butwienie drewna i inne problemy, których usunięcie jest trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Jeśli masz problem z wilgocią, najlepiej jest go jak najszybciej rozwiązać.

Kroki, jakie można wykonać, aby usunąć wilgoć z mieszkania

Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie wilgoci z domu na tyle, na ile to możliwe. Oto kilka sposobów, jak to zrobić:

Zaizoluj podgrzewacz wody, aby nie wyciekał ciepłem do pomieszczenia, w którym się znajduje. Izolację można kupić w większości sklepów z narzędziami. Jeśli izolacja nie wchodzi w grę, należy namalować coś czarnego na zewnętrznej stronie metalowej obudowy podgrzewacza (nie wewnątrz). Ciepło będzie promieniować z czarnej powierzchni, a nie przez nią.

Nie trzymaj w pobliżu rzeczy takich jak mokre ręczniki czy brudne ubrania – rozwieś je od razu lub włóż do pralki. W razie potrzeby używaj osuszaczy powietrza – są one dostępne w większości sklepów z artykułami żelaznymi i dobrze sprawdzają się w utrzymywaniu niskiej wilgotności w takich miejscach, jak piwnice i pomieszczenia piwniczne, w których często występuje wilgoć.

Dobrym pomysłem, jest też użycie profesjonalnego sprzętu, takiego jak osuszacze powietrza, nagrzewnice czy wentylatory. Kupując czy wynajmując takie urządzenia, można skutecznie wyzbyć się przyczyn i skutków zawilgocenia w domu. Są one też niezastąpione w sytuacjach takich jak zalanie domu, czy też stanowią doskonały sposób na efektywne sprzątanie po wybiciu kanalizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*