Jak znaleźć stylowy fotel?

Wygodny fotel to obok kanapy i łóżka podstawowy mebel zapewniający relaks na najwyższym poziomie. Powinien on być przede wszystkim funkcjonalny (wyposażony w regulowany zagłówek i podnóżek), ale także wykonany z wysokiej jakości materiałów i stylowy, tak aby dodawał charakteru salonowi czy gabinetowi. Na szczególną uwagę zasługują modele nawiązujące swoim wyglądem do epoki baroku albo stylu prowansalskiego. Te drugie posiada w swojej bogatej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://meble-prowansalskie.pl/kategoria-produktu/meble/rodzaje-mebli/biblioteki-kredensy-witryny/kredensy-prowansalskie/.

Postaw na konstrukcje oryginalne, ale jednocześnie w pełni komfortowe

Fotel powinien przede wszystkim idealnie pasować do pozostałych mebli znajdujących się w mieszkaniu. Jeśli zatem zostały one zaprojektowane w stylu skandynawskim, to i fotel musi być prosty w formie i utrzymany w jasnej kolorystyce, jeśli zaś w stylu klasycznym lub rustykalnym – może posiadać dekoracyjne detale w postaci toczonych nóg czy tkaniny obiciowej ozdobionej florystycznym wzorem. W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza modele drewniane inspirowane epoką baroku i rokoko, charakteryzujące się wyjątkowo dużą oryginalnością. Skupiają one całą uwagę na sobie i przez to stają się głównym meblem w danym pomieszczeniu. Ich wyróżnikiem są ręcznie toczone i wygięte nogi, złocone lub posrebrzane okucia (przeważnie z mosiądzu), dekoracyjne detale zaczerpnięte wprost z symboliki antycznej (np. liście akantu, wieńce laurowe, lwie głowy), a także ekskluzywne, wzorzyste obicia tkaninowe. Taki fotel stylowy kupimy w każdym profesjonalnym sklepie meblarskim, choć największy wybór jest oczywiście w internecie. 

 

 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak znaleźć stylowy fotel?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


osiem − 4 =