Jak przygotować się do weekendowej wycieczki rowerowej?

Jak przygotować się do weekendowej wycieczki rowerowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W te najcieplejsze dni roku weekendowa wycieczka rowerowa to fantastyczny pomysł na aktywne spędzenie czasu. Do takiego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować, zwłaszcza ze względu na kapryśną pogodę i ewentualne problemy, które mogą pojawić się na trasie. Dlatego zawczasu należy spisać szczegółową listę, co należy zabrać na dłuższą wycieczkę rowerową i o czym trzeba koniecznie pamiętać podczas pakowania.

Odpowiedni ubiór na wycieczkę rowerową

Dłuższe wycieczki rowerowe wymagają przygotowania się na różne warunki pogodowe. Strój powinien być przede wszystkim wygodny, dlatego najlepiej postawić na odzież sportową. Warto ubierać się na tzw. cebulkę, aby w razie podniesienia się temperatury zdjąć zbędne warstwy odzieży. Podczas wycieczki trzeba mieć także na uwadze ostre słońce, przed którym trzeba się odpowiednio chronić. Z tego względu nie można zapomnieć o czapce z daszkiem lub chustce na głowę, które można kupić m.in. na stronie https://www.runshop.pl/sklep,57,buff-chusta-sklep.html. Warto także zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, a także specjalne rękawiczki rowerowe.

Sprawdzony i serwisowany rower

Przed wyruszeniem na wycieczkę trzeba także zadbać o swój pojazd. Rower musi być konieczne serwisowany przed dłuższym wyjazdem. Należy dopilnować wyregulowania hamulców i przerzutek, odpowiedniego napompowania opon, a także dokręcenia wszystkich ważnych elementów. Warto powierzyć swój rower profesjonalistom, zwłaszcza jeśli nie ma się zbyt wielkiego doświadczenia w tej kwestii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*