Jak przetransportować przedmioty o dużych gabarytach?

Jak przetransportować przedmioty o dużych gabarytach?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzka to przede wszystkim przewożenie różnych przedmiotów z miejsca początkowego do docelowego. Transport kartonów nie sprawia większych problemów, ale trudności zaczynają się przy dużych gabarytach. Należy dołożyć wiele starań, by przewieźć je bez żadnych uszkodzeń. Aby dobrze zaplanować ten proces, należy zacząć od prawidłowego zabezpieczenia. W tym celu można użyć folii czy pasów.

Ładunki o dużych gabarytach można transportować zarówno we wnętrzu, jak i na dachu pojazdu. Decydując się na tę drugą opcję, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim nie wolno przekraczać dopuszczalnych nacisków osi dla określonego auta, a także utrudniać widoczności. Warto tak rozłożyć ciężar ładunków, by nie zachwiały one stabilności auta. Ponadto przepisy określają, że samochód wraz z przewożonym ładunkiem nie może przekraczać 4 metrów wysokości.

Jak bezpiecznie przewozić ładunki we wnętrzu auta?

Nie zawsze istnieje możliwość przewożenia przedmiotów o dużych gabarytach na dachu, dlatego alternatywą jest wnętrze samochodu. Jedną z opcji jest umieszczenie go w bagażniku (może nawet z niego wystawać). Na jego końcu powinien jednak znaleźć się trójkąt ostrzegawczy, który będzie ostrzeżeniem dla innych kierowców.

Ładunek znajdujący się poza samochodem nie może też być zbyt duży, ponieważ mógłby w ten sposób wpłynąć na zachwianie jego równowagi. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Decydując się na przewóz mebli Poznań jest miastem, w którym wiele firm oferuje tego typu usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*