Jak dopasować dekoracje do charakteru pomieszczenia?

Jak dopasować dekoracje do charakteru pomieszczenia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O ile nie jest się fanem eklektyzmu, to dobieranie dodatków do wnętrza bywa mozolne. Od lamp przez doniczki aż po gazetnik – wszystkie, najdrobniejsze elementy nadają charakteru pomieszczeniom. Lecz istnieją także sposoby dla leniwych. Oto jak łatwo podkreślić charakter wnętrza bez konieczności przeczesywania każdego sklepu w poszukiwaniu idealnych ramek na zdjęcia.

Nuta nowoczesności

Naklejki na ścianę prawdopodobnie kojarzą się na ogół z kiczowatymi fototapetami z początku lat 2000. Jednak teraz można znaleźć wśród nich coś więcej niż inspirujące cytaty i dziwne obrazki, w których tekst przechodzi w motyle, a głowa żyrafy w kwiat. Naklejki na ścianę mogą nadać wnętrzu charakter lub posłużyć jako dodatek.

Za pomocą takich naklejek można podkreślić specyfikę pomieszczenia, kierując się rozmieszczeniem mebli oraz jego układem. Chcąc oddać kobiecy charakter jakiegoś wnętrza, można wykorzystać motyw piwonii. Przy wnętrzu minimalistycznym sprawdzą się ułożone w równe rządki ananasy lub kaktusy. Dla fanów rustykalnego stylu idealne mogą okazać się kontury mapy świata.

Odrobina przeszłości

Dla tych, którzy stawiają na dodatki oraz meble zakupione w sklepach ze starociami oraz dla fanów szeroko pojmowanej sztuki, za dekoracje mogą posłużyć reprodukcje na płótnie. Nie każdego stać na oryginalny obraz Vincenta van Gogha i nie dla wszystkich nowoczesna i tańsza wersja „Jelenia na rykowisku” brzmi jak wymarzony sposób na wykończenie wnętrza.

Dlatego też reprodukcje na płótnie mogą okazać się świetnym sposobem na podkreślenie wytworności wnętrza, a do tego, dobrze zrobione, potrafią być dziełami sztuki samymi w sobie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*