Najbardziej przydatne akcesoria do sprzątania

Lśniący czystością dom powoduje u każdego dobre samopoczucie. Sprzątanie najczęściej nie należy do naszych ulubionych zadań, jednak przy pomocy przydatnych akcesoriów może okazać się znacznie przyjemniejsze. Jakich sprzętów użyć, by ułatwić sobie to zadanie i przełamać ewentualną niechęć? Skompletowanie niezbędnika, który będzie zawierał najpotrzebniejsze przybory do sprzątania to pierwszy krok do odczarowania sprzątania w naszych oczach.

Od czego zacząć kompletowanie swojego zestawu do sprzątania?

Podstawowymi akcesoriami, które muszą się znaleźć w naszym posiadaniu, są zdecydowanie worki na śmieci i odpowiedni ścierki. Na rynku aktualnie dostępnych jest wiele rodzajów ścierek, co może przyprawić o zawrót głowy. Nie należy się jednak zniechęcać. Odpowiednio dobrane do powierzchni, którą mają czyścić i stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem, znacznie ułatwią nam domowe porządki. Jakie rodzaje powinny zainteresować nas przede wszystkim? Są to bez wątpienia:

  • ścierki z mikrowłókien – ścierki z mikrofibry charakteryzują się dużą chłonnością. Bardzo skutecznie radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami powierzchni. Nie wymaga użycia detergentów – wystarczy woda, by sprzątana powierzchnia lśniła czystością. Nie pozostawia żadnych smug czy zacieków. Ze względu na swoją delikatność nie rysuje powierzchni i idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu powierzchni szklanych, drewnianych i ceramicznych.
  • ścierki bawełniane – najczęściej dostępne w formie rolek, gdzie znajduje się kilkadziesiąt ściereczek. Idealnie sprawdzą się przy sprzątaniu kuchni, ale nie tylko tam znajdą swoje zastosowanie. Równie imponująco radzą sobie z kurzem i zabrudzeniami na różnych powierzchniach takich jak: drewno, stal, metal, ceramika. Można je także wykorzystać do czyszczenia samochodu czy np. obuwia.
  • ścierki gąbczaste – absolutny must have podczas czyszczenia takich pomieszczeń jak kuchnia i łazienka. Wykonane w 100% z celulozy są chłonne i odporne na wilgoć. Oznacza to, że po użyciu nie będą wydawać nieprzyjemnych zapachów i będą mogły być wykorzystane kilkakrotnie. Co wiąże się z oszczędnością zarówno pieniędzy jak i naszego środowiska.

Jakie produkty powinniśmy mieć, by sprzątanie było łatwe i przyjemne?

Kompletując swój zestaw, warto odwiedzić strony internetowe sklepów specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do sprzątania, jak np. https://sklep.york.pl. W takich sklepach znajdziemy m.in:

  • mopy obrotowe – innowacyjna formuła klasycznego mopa. Wykonany z delikatnej mikrofibry dokładnie czyści powierzchnie płaskie, niezależnie od tego, z czego zrobiona jest nasza podłoga (kafelki, panele, parkiet itp.),
  • pojemne wiadra, które pomagają w odsączeniu nadmiaru wody,
  • zmiotki w zestawach z szufelką, miotły domowe – wszelkiego rodzaju szufelki z rączką o dowolnej długości pomogą nam zadbać, by nasza podłoga lśniła i aby nie gromadziły się na niej niepotrzebne śmieci.
  • pogromcy kurzu, szczotki do WC, rękawice – drobne akcesoria, które ułatwią nam sprzątanie konkretnych pomieszczeń domu, także powinny się znaleźć w każdym zestawie!
  • i wiele innych – wszelkie akcesoria do sprzątania powinniśmy dopasować do swoich potrzeb i do przestrzeni, o jakie dbamy!

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Najbardziej przydatne akcesoria do sprzątania"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


18 + 13 =