W jakich pomieszczeniach warto założyć firany?

Założenie firan wpływa na styl aranżacyjny pomieszczenia. Wnętrza minimalistyczne, o surowej stylistyce zdecydowanie nie powinny być bogato zdobione. Okna, najczęściej panoramiczne pozostają odsłonięte, eksponując bogactwo natury, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie przeszkleń. Jeżeli minimalizm zastosowany jest we wnętrzu miejskim, które wymaga osłony okiennej, odpowiednie będą metalowe lub drewniane żaluzje, zależnie od dominującego we wnętrzu materiału.

Pomieszczenia, zaaranżowane w stylu tradycyjnym lub retro doskonale będą prezentowały się z dekoracją okien w postaci nowoczesnych osłon tekstylnych. Firany metrażowe, które można dowolnie kształtować, jeśli chodzi o szerokość, doskonale dopasujemy do wielkości okna. Eleganckie materiały, dekorujące i osłaniające okno urokliwie prezentują się przede wszystkim w salonie.

Firany do salonu

W salonie, który wyposażony jest w okno tarasowe, doskonale wyglądają firany metrażowe o szerokości, podwajającej szerokość ramy okiennej. Firanę można zmarszczyć, uzyskując efekt gęstej, pięknej dekoracji, a jednocześnie osłony przed wzrokiem sąsiadów. Warto również dobrać zasłony, które będą utrzymane w podobnej stylistyce. Ważne, aby zasłony były zawieszone za pomocą takich samych elementów (do firan na metalowych kółkach warto dobrać zasłony, zawieszane w ten sam sposób, podobnie z wersją na szelkach, taśmie marszczącej oraz tunelu).

Firany metrażowe doskonale pasują również do sypialni, gdzie wizualnie ocieplą wystrój wnętrza oraz do pokoju dziecięcego. W tym pomieszczeniu można je zastosować, ozdobione kolorowymi haftami lub wizerunkiem lubianej przez dziecko postaci z kreskówki. Firany będą prezentowały się doskonale, jeżeli będą gładkie i o odpowiedniej wysokości: dla okien tarasowych, sięgające odrobinę powyżej podłogi, dla okien małych, do linii parapetu. Duży wybór tych produktów można znaleźć na https://magdalena24.pl/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W jakich pomieszczeniach warto założyć firany?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwa × 4 =