W co osoba z cukrzycą zaopatrzyć się powinna?

Cukrzyca to przewlekła choroba, na którą z roku na rok zapada coraz więcej osób. Polega ona na tym, że trzustka nie produkuje odpowiedniej ilości insuliny albo wytwarzana przez nią insulina nie jest właściwie wykorzystywana przez komórki. Skutkiem tych nieprawidłowości jest nieustanne zmęczenie, nadmierny apetyt oraz ogólne osłabienie organizmu. Chory powinien bezwzględnie zaopatrzyć się w kilka urządzeń, a jednym z najważniejszych jest glukometr elektroniczny.

Można go kupić np. w tym sklepie: https://www.ishock.pl/pl_PL/producer/iHealth/116.

Gwarancja normalnego funkcjonowania na co dzień

Podstawowym sprzętem, który musi posiadać każda osoba chora na cukrzycę, jest wspomniany już glukometr, czyli specjalny aparat przeznaczony do pomiaru stężenia glukozy we krwi. Najwygodniejszy w użytkowaniu jest model elektroniczny wyposażony w funkcję podłączenia do smartfonu, dzięki czemu możliwe jest odczytanie wyników bezpośrednio z ekranu (w dedykowanej aplikacji). Warto od razu zakupić cały zestaw, obejmujący również nakłuwacz do glukometru, wymienne igły, specjalne paski testujące oraz pokrowiec.

Drugim niezbędnym urządzeniem jest pompa insulinowa, zapewniająca wyrównany poziom glukozy we krwi. Działa ona w taki sposób, że dozuje odpowiednią ilość insuliny w ustalonym wcześniej czasie. Większość dostępnych na rynku modeli posiada kompaktową budowę, więc można je bez problemu schować do kieszeni czy powiesić na pasku u spodni. Pozostałe niezwykle przydatne akcesoria to: ciśnieniomierz (do pomiaru ciśnienia rano i wieczorem), jednorazowy wstrzykiwacz insuliny, bransoletka na rękę (z imieniem, nazwiskiem, typem cukrzycy i numerem telefonu do osoby bliskiej), a także cukierki chroniące przed hipoglikemią.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "W co osoba z cukrzycą zaopatrzyć się powinna?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 × 3 =