Czym powinna się charakteryzować odzież sportowa?

Czym powinna się charakteryzować odzież sportowa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Popularność różnych dziedzin sportowych bierze się z rosnącej świadomości ludzi dotyczącej zdrowia. Codzienna porcja aktywności fizycznej jest niezbędna, aby żyć w dobrej kondycji przez długie lata. Odzież sportowa zajmuje więc należyte miejsce w garderobie aktywnych osób. Jakie jednak cechy powinna spełniać, żeby dobrze się w niej gimnastykowało?

Zapewniać swobodę ruchów

Niezależnie od typu ćwiczeń, strój musi pozwalać na wykonywanie różnego typu aktywności bez uczucia, że coś krępuje ciało. Z tego też powodu dobra odzież sportowa wykorzystuje nie tylko odpowiednie materiały, ale także kroje. Na przykład zwykły, bawełniany t-shirt może nie być najlepszym rozwiązaniem w czasie intensywnego treningu. Szybko nasiąknie potem. Będzie więc przez prawie cały czas nieprzyjemnie wilgotny. Specjalne technologie wytwarzania tkanin przeznaczonych do tego typu odzieży sprawiają, że wilgoć jest z nich odprowadzana na zewnątrz, a skóra pozostaje sucha.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Wiele sportów uprawianych jest na świeżym powietrzu, często w chłodnym i nieprzyjaznym środowisku. Z tego też względu wykorzystywane są innowacyjne technologie i surowce, które chronią przed promieniowaniem słonecznym, zimnem, wiatrem, czy deszczem. Ciekawostką są także rashguardy, których podstawowym zadaniem jest ochrona skóry przed infekcjami oraz otarciami. Sprawdzają się w takich sportach jak surfing, ale także MMA, czy Submission.

Pielęgnacja bez wysiłku

Uporczywe czyszczenie odzieży sportowej po każdym treningu stałoby się bardzo uciążliwe. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę, w jaki sposób należy dbać o strój, który wykorzystywany będzie podczas ćwiczeń. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*