Jakie zabiegi kosmetyczne są wykonywane laserem?

Laser – główny przyrząd w każdym gabinecie kosmetycznym 

Dzięki zastosowaniu lasera można trwale usunąć przebarwienia i blizny lub zamykać naczynka. Najpopularniejsze wykorzystane tego urządzenia to jednak depilacja laserowa, która daje trwałe i spektakularne efekty. Efekt usuniętego owłosienia utrzymuje się przez ok. 2 lata po zakończonej serii. Po tym okresie raz w roku należy wykonać tzw. „zabieg przypominający”. Do wykonania depilacji laserowej niezbędny jest laser diodowy. Jego działanie polega na wysyłaniu wiązek światła. Melanina, zawarta w meszkach włosowych absorbuje to światło i tym samym uszkadza strukturę włosa. Jest to zabieg gwarantujący trwałe usunięcie włosa. Specjaliści wskazują, że jest to zabieg dużo skuteczniejszy niż np. zastosowanie laseru IPL.

Czy naprawdę warto stosować laser kosmetyczny?

Zabiegi kosmetyczne to często jedyna recepta na poprawienie wyglądu naszej skóry. Odżywiają, odmładzają i uelastyczniają cerę. Zastosowanie laseru kosmetycznego, odpowiednio dobranego do naszych problemów skórnych pozwoli poprawić wygląd naszej cery. Należy jednak pamiętać o systematycznym wykonywaniu zabiegów. Terapia powinna zostać dobrana i wykonana przez wykwalifikowanego kosmetologa. Zawsze należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu. Pomimo tego, że jest to zabieg w pełni bezpieczny, często przed zabiegiem wyznacza się serię rygorystycznych zaleceń. Więcej informacji o profesjonalnym sprzęcie kosmetycznym można znaleźć na stronie https://abacosun.pl/urzadzenia.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie zabiegi kosmetyczne są wykonywane laserem?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


5 × 2 =