Zgrzewarki kątowe – w jakich branżach mogą okazać się pomocne?

Zgrzewarki kątowe – w jakich branżach mogą okazać się pomocne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie w szeroko rozumianym przemyśle wykorzystuje się często tzw. zgrzewarki kątowe. To nowoczesne maszyny przeznaczone do pakowania rozmaitych produktów w zwykłą folię termokurczliwą polietylenową. Wyróżniamy zarówno modele sterowane ręcznie (o kompaktowej budowie), jak i wersje w pełni automatyczne, wyposażone w precyzyjną regulację intensywności zgrzewania. Omawiane urządzenia posiada w swojej szerokiej ofercie m.in. ta specjalistyczna firma: https://www.techno.com.pl/maszyny/obkurczajace/zgrzewarki-reczne/zgrzewarki-katowe/.

Idealna metoda pakowania żywności i nie tylko

Standardowa zgrzewarka kątowa działa na takiej zasadzie, że konkretny towar umieszcza się między warstwami folii i wkłada do specjalnej komory, a następnie zamyka ramię maszyny. Wysoka temperatura powoduje, że folia zostaje skutecznie zgrzana, przez co szczelnie zabezpiecza produkt, chroniąc go przed szkodliwym działaniem wilgoci, powietrza i wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu nadaje się on do bezpiecznego przechowywania, transportowania czy sprzedawania.

W zastosowaniu przemysłowym najlepiej sprawdzają się modele z tunelem obkurczającym, ponieważ charakteryzują się ponadprzeciętną wygodą obsługi, wysoką precyzją oraz energooszczędnością. Zgrzewarka kątowa jest urządzeniem powszechnie wykorzystywanym zwłaszcza w branży spożywczej, gdzie służy choćby do pakowania mięsa, ryb morskich i słodkowodnych, słodyczy, żółtych serów i mrożonek. Okazuje się ponadto niezwykle przydatna w rolnictwie (pudła z owocami, warzywami), a także przemyśle farmaceutycznym (leki, suplementy), kosmetycznym czy chemicznym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*