Wszystko o drukarkach termotransferowych

Drukarki termotransferowe służą głównie do wydruku kodów kreskowych. Z racji bardziej wydajnych osiągów od klasycznych drukarek termicznych, produkt ten zaczyna być coraz bardziej powszechnym urządzeniem w przemyśle. Producenci nadal skupiają się na zrównoważonej produkcji komponentów do obu drukarek, jednak wraz z upływem czasu to te termotransferowe wychodzą na prowadzenie.

Drukarka termotransferowa jest w stanie dokonywać wydruków z wykorzystaniem folii termotransferowej – istotne jest w tym przypadku to, aby etykiety na których będziemy drukować były optymalnie dopasowane do urządzenia. Pozwoli to zapewnić precyzję i szczegółowość finalnego efektu. Nazwa drukarki wzięła się od samej głowicy, która znajduje się wewnątrz niej – element ten nagrzewa się w trakcie drukowania do niezwykle wysokich temperatur, dzięki czemu jest w stanie idealnie odwzorować przygotowany uprzednio projekt na daną etykietę. Co ciekawe, modyfikując stopień ciepła w umieszczonych w drukarce punktach grzewczych będziemy w stanie przygotować wydruk o optymalnej dobranej i ustawionej rozdzielczości.

To, co odróżnia druk termotransferowy od jego standardowej formy to, przede wszystkim, jakość całościowego wykonania. Zadrukowana etykieta jest wykonana szczegółowo i dokładnie tak, jak życzył sobie tego klient, nie można też zapomnieć o samej estetyce kolorów i ich odpowiednim natężeniu. Dodatkowo, ten rodzaj druku charakteryzuje się większą trwałością oraz jakością wykonania, przez co będzie w stanie służyć przez dłuższy okres, niż wydruk termiczny. Niestety, z racji na bardziej rozbudowane możliwości, drukarki termotransferowe są zdecydowanie droższe od ich klasycznych odpowiedników.

Artykuł napisany we współpracy z Drukarnia Flexon.
Szukasz naklejek reklamowych? Sprawdź ofertę drukarni.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Wszystko o drukarkach termotransferowych"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


sześć + 19 =