Jakie etui wybrać na telefon?

Producenci akcesoriów do smartfonów prześcigają się we wzorach i kolorach etui do telefonu. Jakie funkcje powinno spełniać etui na telefon? Jakie etui wybrać na telefon?

Funkcjonalne etui na telefon

Etui to nie tylko designerski wygląd, choć to głównie wyglądem kierujemy się przy wyborze tego akcesorium. Dobre etui powinno spełniać jednak przede wszystkim funkcję ochronną. Współcześnie coraz cieńsze smartfony, z coraz większymi wyświetlaczami, wymagają naprawdę solidnego zabezpieczenia. Nawet przy standardowym użytkowaniu łatwo o zarysowania ekranu, które później mogą skutkować większymi pęknięciami. Ochrona telefonu powinna być podstawą w wyborze etui do każdego telefonu, zwłaszcza jeśli chodzi o etui Lenovo K6, który wyróżnia się ultracienką obudową.

Pokrowiec na telefon powinien być przystosowany do konkretnego modelu. Nieprawidłowo dopasowane etui, określane zwykle jako uniwersalne, nie zabezpieczy odpowiednio telefonu, a wręcz może narazić go na uszkodzenia, np. smartfon może się wysunąć z za dużego etui. Każdorazowo należy zwrócić uwagę na dopasowanie, zwłaszcza jeśli telefon charakteryzuje się nietypowymi rozwiązaniami, jak np. wszystkie złącza w górnej części obudowy, dlatego smartfonowe etui Lenovo K6 powinno posiadać odpowiednie wycięcia we właściwym miejscu. Wybierając etui na smartfona, można postawić na takie modele, które dodatkowo są portfelami, czy posłużą do przechowywania notatek lub firmowych wizytówek.

Rodzaje etui na telefon

Najczęściej wybierane to etui typu case. Wykonane zwykle z poliuretanowego tworzywa, osłania głównie tył telefonu. Ponadto znajdziemy bardziej rozbudowane pokrowce, np. z klapką lub zamykane bocznie, a także rozmaite kabury i wsuwki.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie etui wybrać na telefon?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


13 + dziewięć =