Stół rozkładany, czy nierozkładany – od czego powinien zależeć jego rozmiar?

Stół to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. To przy nim spędzamy najpiękniejsze chwile takie jak urodziny, spotkania z przyjaciółmi i rodziną, romantyczne kolacje lub niesamowicie klimatyczne, wigilijne wieczory. W kulturze skandynawskiej to mebel stanowiący serce domu, przy którym toczy się niemalże całe życie. Powinien on być praktyczny, jednak ze względu na spore rozmiary, niewielu z nas może pozwolić sobie na imponujący oraz wielki stół nierozkładany. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeśli ktoś może wygospodarować sobie odrębną strefę jadaną. Mieszkając w niewielkim mieszkaniu w bloku, dużo lepszą opcją są modele rozkładane, pozwalające na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca.

Na co zwrócić uwagę kupując stół

Pamiętajmy, że stół to element wyposażenia, który jest eksploatowany codziennie. Blat bywa często narażony na działanie gorąca, tłuszczu, czy też mocno barwiącego jedzenia. Aby ten mebel sprawdzał się w codziennych życiu, przede wszystkim musimy wybrać odpowiednią wielkość. Świetnie gdy możemy pozwolić sobie na ogromny stół z litych desek. Zapewni on wygodne miejsca dla wszystkich członków rodziny oraz ewentualnych gości. Chcąc oszczędzić odrobinę przestrzeni, wybierzmy stół rozkładany służący głównie domownikom, ale jednocześnie pozwalający nam na zyskanie dodatkowych centymetrów w razie imprezy. Jeśli chodzi o blat, jego kolor dopasujmy do reszty wyposażenia. Może on być wykonany z drewna, które będziemy mogli poddawać renowacji, lub z laminowanej płyty doskonale udającej naturalne tworzywo, jednak charakteryzującej się o wiele niższą ceną.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Stół rozkładany, czy nierozkładany – od czego powinien zależeć jego rozmiar?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


3 × cztery =