Co powinno znaleźć się w hotelowej recepcji?

Recepcja to pomieszczenie, które jest jedną z wizytówek hotelu. To tam nasi goście wchodzą i tam też najbardziej liczy się pierwsze wrażenie. Dobrze wyposażona recepcja już na początku wzbudza pozytywne odczucia odnośnie całego budynku. Gdy meble w niej są eleganckie – klient od razu będzie wiedział, że ma do czynienia z jakościowym obiektem.

Miejsce do odpoczynku

Pomimo najwyższych starań obsługi czasami zdarzy się, że przybywający musi chwilę poczekać na odbiór pokoju. W takiej sytuacji jest wręcz niezbędne, by miał gdzie odpocząć po podróży. Meble tapicerowane od producenta sprawdzą się znakomicie. Nie dość, że nasz gość wypocznie w wygodnej pozycji, to dodatkowo z pewnością doceni ich miękkość. W hotelowej recepcji powinien znaleźć się też stolik, gdzie można komfortowo usiąść z laptopem, czy poczytać gazetę.

Automat do kawy jest coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia, zwłaszcza w renomowanych sieciach. Dajemy wtedy gościom możliwość spożycia ulubionego napoju w oczekiwaniu na klucze. Zdarza się też, że to recepcja jest miejscem oczekiwania na taksówkę w drodze powrotnej. Atlanta tkanina położona na kanapach i fotelach doda im elegancji i prestiżu.

Wystrój wnętrza

Zwróćmy także uwagę na to, czy wystrój recepcji jest zgodny z charakterem całego obiektu. Jeśli hotel uchodzi za elegancki, to powinny znajdować się dam drewniane elementy. Wytworne żyrandole i lampy dodadzą stylu całości. Wrażenie dostojności będzie większe, jeśli na ścianie znajdą się obrazy w dobrym guście.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Co powinno znaleźć się w hotelowej recepcji?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × dwa =