Ścienny czy sufitowy – jaki uchwyt do projektora wybrać?

Montaż projektora w salonie może być wykonany na kilka sposobów. Problemy pojawiają się gdy mamy bardzo niewielki pokój, wtedy musimy wyjątkowo starannie wybrać miejsce na zamocowanie urządzenia. Powinny nam pomóc w tym różne uchwyty, które dostępne są w handlu. Który będzie lepiej pasował do danego pomieszczenia?

Projektor na suficie

Ta opcja polecana jest tam, gdzie mamy bardzo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Będzie więc dobra dla mieszkańców bloków, którzy mają niewielkie mieszkania. Dzięki montażowi sufitowemu projektor może znajdować się nad przykład nad szafą, stolikiem, czy jakimkolwiek innym meblem.

Umiejscowiony wystarczająco wysoko nie będzie przeszkadzał w poruszaniu się. Uchwyt sufitowy do projektora BenQ w przypadku wielu urządzeń dostępny jest w zestawie. Jest niewielki i ma duże możliwości regulacji, dzięki czemu poprawne ustawienie sprzętu nie będzie problematyczne i poradzi sobie z nim nawet całkowity laik.

Uchwyt na ścianę

Jeżeli w pomieszczeniu mamy nieco więcej miejsca, a zależy nam na wykorzystaniu pełnych parametrów projektora, idealnym jego ustawieniu, lepszym pomysłem będzie uchwyt na ścianę. Dzięki niemu możemy powiesić urządzenie praktycznie na dowolnej, pożądanej przez nas wysokości.

Zaletą są też spore możliwości regulacji, które posiada każdy ścienny uchwyt do projektora. Wysokość, na której powinniśmy umieścić urządzenie, powinna odpowiadać dokładnie środkowemu punktowi ekranu, na który rzucany ma być obraz. Dzięki temu otrzymamy najlepszą możliwą jakość.

 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Ścienny czy sufitowy – jaki uchwyt do projektora wybrać?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć + dwanaście =