Sprzęt, który pomoże w naprawie samochodu

Sprzęt, który pomoże w naprawie samochodu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego samochodu to ogromna wygoda, komfort i przede wszystkim radość, ale mogą niestety pojawić się także problemy. W przypadku gdyby tak się stało, dobrze jest wiedzieć jakie narzędzia i części pomogą nam w szybkim zdiagnozowaniu usterki i doprowadzeniu naszego pojazdu do pełnej sprawności. W tym celu stworzyliśmy krótki poradnik na temat tego, czego nie może zabraknąć w każdym garażu.

Gdy samochód nie odpala

Czasami zdarza się, że auto nie chce zapalić. Problemy z rozruchem silnika mogą pojawić się zwłaszcza zimą, wtedy gdy mamy słaby i stary akumulator. Dobrze jest mieć więc porządny prostownik, którym będziemy mogli przywrócić nasz akumulator do życia, ładując go prądem z sieci elektrycznej. Wystarczy tylko gniazdko 230V, które dostępne jest dziś praktycznie w każdym garażu osiedlowym. Dobrze, by prostownik posiadał funkcję rozruchu, dzięki czemu nie będziemy musieli długo czekać na pełne naładowanie akumulatora. Prostowniki z rozruchem można tanio kupić chociażby przez internet, a także w różnych marketach budowlanych i oczywiście w sklepach motoryzacyjnych.

Wymiana rozrządu

Oprócz usterek, czasami kłopoty mogą sprawić także różne czynności eksploatacyjne. Zalicza się do nich między innymi wymiana paska lub łańcucha rozrządu w silniku. Jego przebieg zazwyczaj nie może przekroczyć 60 tysięcy kilometrów. Aby wymienić rozrząd bez obaw, że coś uszkodzimy, dobrze mieć specjalne blokady do wałków w głowicy. Na przykład blokady rozrządu Forda bez problemu dostaniemy w sieci, podobnie jak do innych marek. Dobre sklepy motoryzacyjne z częściami również powinny nie mieć problemu ze sprowadzeniem dla nas takich elementów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*