Czym są przenośniki łańcuchowe i do jakich celów się je wykorzystuje?

Przenośniki łańcuchowe służą do przenoszenia dużych ilości materiału na duże odległości. Mogą być wykorzystywane do transportu surowców, półproduktów i wyrobów gotowych. Przenośniki łańcuchowe są wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu, w tym w rolnictwie, górnictwie, hutach, kontenerowcach i innych. Gdyby Twoja firma zdecydowałaby się zakup takiego rozwiązania producent przenośników łańcuchowych, niejeden na rynku, będzie do Twojej dyspozycji.

Przenośniki łańcuchowe składają się z dwóch głównych elementów: taśmy łańcuchowej i źródła zasilania. Źródło zasilania może być elektryczne lub hydrauliczne. Jeśli jest zasilane elektrycznie, to najprawdopodobniej będzie to silnik AC napędzany przez źródło AC, takie jak falownik/prostownik. Jeśli jest zasilany hydraulicznie, to będzie napędzany przez pompę cieczy o wysokim lub niskim ciśnieniu.

Istnieje kilka różnych typów systemów przenośników łańcuchowych, w tym:

Przenośniki jednopasmowe

Są to bardzo proste systemy, które składają się tylko z jednej taśmy napędowej biegnącej pomiędzy dwoma kołami pasowymi na każdym końcu taśmy. Ten typ systemu jest zwykle używany na krótkich dystansach, gdzie tylko niewielka ilość materiału musi być przemieszczana w danym czasie (np. podawanie materiału do maszyny).

Przenośniki dwutaśmowe

Składają się z dwóch taśm napędowych biegnących równolegle do siebie, jedna nad drugą, po obu stronach transportowanego materiału (np. przenoszenie piasku z jednego punktu do drugiego). Jest to bardzo skuteczny system do transportu dużych ilości materiału na duże odległości.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czym są przenośniki łańcuchowe i do jakich celów się je wykorzystuje?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


17 − dwanaście =