Skoki spadochronowe – jak zdobyć potrzebne kompetencje do ich wykonywania?

Skoki spadochronowe są niezwykle emocjonującą rozrywką. Wiele osób żyje w przekonaniu, że trening, prowadzący do zdobycia statusu wykwalifikowanego skoczka spadochronowego, jest długą i uciążliwą procedurą. Nie jest to jednak prawda – niezbędne uprawnienia można zdobyć w stosunkowo krótkim czasie, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej jakości zdobytej wiedzy i umiejętności.

Szkolenie AFF

Popularnym sposobem na zdobycie uprawnień do samodzielnego odbywania skoków spadochronowych są kursy i szkolenia AFF. Sam akronim pochodzi od angielskiego Accelerated Freefall. Jest to system szybkiego szkolenia skoczków spadochronowych, który narodził się w Stanach Zjednoczonych i w w krótkim czasie zdobył popularność w wielu krajach świata. W Polsce szkolenia w tym trybie organizowane są na przykład przez https://skydive.wroclaw.pl/szkolenia-aff. W ramach kursu odbywają się oczywiście zajęcia teoretyczne na ziemi, jednak podstawą szkolenia są skoki, odbywane w asyście dwójki wykwalifikowanych instruktorów. Towarzyszą oni uczniowi w trakcie lotu, korygując na bieżąco ewentualne błędy oraz zapewniając bezpieczeństwo kursanta, Już kilka (zwykle maksymalnie 7) skoków tego typu pozwala na nabycie odpowiednich nawyków i kontynuowanie przygody ze spadochroniarstwem we własnym zakresie.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Skoki spadochronowe – jak zdobyć potrzebne kompetencje do ich wykonywania?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


6 + 11 =