Popsuty sejf – co robić?

Coraz więcej osób posiada w swoim domu sejf. Jest to bowiem konstrukcja zapewniającą optymalną ochronę najbardziej wartościowym przedmiotom, takim jak pieniądze w formie gotówki, ważne dokumenty, umowy czy biżuteria. Niestety czasami sejf może ulec poważnej awarii nie pozwalającej na jego użytkowanie. W takiej sytuacji zalecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tej warszawskiej firmy specjalizującej się w skutecznej naprawie i otwieraniu zarówno modeli kluczowych, jak i elektronicznych: http://www.sejf.net.pl/.

Rodzaj usterki ma podstawowe znaczenie

W przypadku sejfów klasycznych zamykanych na zwykły klucz najczęściej dochodzi do mechanicznego uszkodzenia strefy roboczej – np. poprzez złamanie się bitu, zdeformowanie otworu albo zapchanie dziurki obcymi elementami. Wymienione wady można na szczęście naprawić samodzielnie, choćby czyszcząc dokładnie dziurkę bądź dorabiając zupełnie nowy kluczyk.

Znacznie większe wyzwanie stawia przed nami zepsuty sejf wyposażony w system elektronicznego otwierania. Przeważnie mamy tutaj do czynienia z wyczerpaną baterią, ewentualnie zablokowaną klawiaturą wskutek kilkakrotnego, niepoprawnego wpisania hasła (świadczy o tym mrugająca na czerwono dioda). Trzeba wówczas postępować wyjątkowo ostrożnie. Wskazane działania to m.in. wymiana baterii alkaicznej, odczekanie kilkudziesięciu minut na samoistne odblokowanie mechanizmu lub obrócenie tarczy trzykrotnie w lewą stronę. To ostatnia wskazówka dotyczy jednak wyłącznie zamków szyfrowych. Jeśli nie uda nam się rozwiązać zaistniałego problemu, to nie obejdzie się oczywiście bez wezwania na pomoc fachowców wspomnianych we wstępie.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Popsuty sejf – co robić?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


18 − jedenaście =