Czy instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna?

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o zamontowaniu na swoim domu paneli fotowoltaicznych. Pozwalają one bowiem produkować prąd za darmo z energii słonecznej, bez żadnych dodatkowych opłat. Może on zostać wykorzystany do ogrzania wody czy zasilenia różnych sprzętów, takich jak choćby pralka lub lodówka. Realizacją nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych zajmuje się m.in. http://dolata-electric.pl.

Rozwiązanie w pełni ekonomiczne

Panele fotowoltaiczne działają na takiej zasadzie, że przekształcają energię pochodzącą z promieni słonecznych w prąd zmienny. Co istotne, mogą z powodzeniem pracować nawet w pochmurne dni, dlatego ich wykorzystanie w naszej strefie klimatycznej jest opłacalne. Koszt całej inwestycji jest oczywiście uzależniony od liczby ogniw, ale zazwyczaj wynosi on między 10 000 zł a 20 000 zł. Zwrot tych środków następuje średnio po maksymalnie 8 latach w przypadku braku dofinansowania z zewnątrz. Jeśli zdecydujemy się na wsparcie, wówczas możemy liczyć na skrócenie tego terminu do około 6 lat. Na panele otrzymujemy przeważnie 25 lat gwarancji (żywotność na poziomie około 30 lat).

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czy instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


trzy × 2 =