Pomoc w wyborze pergoli ogrodowej

Pomoc w wyborze pergoli ogrodowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda na pergole ogrodowe przyszła do nas z Zachodu. Jest to świetny element wyposażenia ogrodów i tarasów, który pozwala spędzać czas wolny w maksymalnie komfortowy i relaksujący sposób. Pergole są konstrukcjami wytrzymałymi oraz solidnymi, które można użytkować przez długi okres czasu. Poniżej wskazujemy na najważniejsze kryteria zakupowe, do których warto się stosować w trakcie poszukiwania pergoli do swojego ogrodu.

Pergole – zastosowanie w Twoim ogrodzie 

Pergola może stanowić podstawę dla rozwoju roślin i pnączy. Często obsadzane są winogronem, które będzie z pergoli swobodnie zwisać. Powstaje w ten sposób „żywa ściana”, przy której możesz ustawić zestawy mebli ogrodowych. Pergole są także wykorzystywane do aranżacji wygodnych siedzisk wiszących. Stają się wówczas rozłożystymi hamakami, z których korzystać może kilka osób jednocześnie. Przykładowe pergole o takim zastosowaniu znajdziesz pod linkiem: https://etl-group.pl/blog/artykuly/budowa-altany-lub-pergoli-praktyczny-poradnik-zrob-to-sam

Jaką pergolę warto wybrać? 

Pergolę warto wybierać, kierując się w pierwszej kolejności jej rozmiarem. Powinien być dopasowany do rozmiaru Twojego ogrodu, ilości wolnej przestrzeni oraz zamierzonego sposobu wykorzystania pergoli. Typowa pergola ma formę dużego sześcianu o krawędzi około 3-3,5 metra. Liczy się także materiał, z którego pergola została wykonana. Najlepiej wypadają modele o konstrukcji drewnianej, których stelaż mocowany jest za pomocą złączek metalowych. 

Możliwość wykorzystania pergoli w określony sposób (np. do leżenia lub spożywania obiadów) oraz możliwość wprowadzenia dodatkowych systemów mocujących to kolejny plus. Warto zastanowić się kto, kiedy i z jakiej okazji będzie spędzał czas pod pergolą, a następnie wybrać taki zestaw, który pomoże Ci w realizacji tych zamiarów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*