Czy włosy kręcone potrzebują innej pielęgnacji, niż włosy proste?

Włosy kręcone mają zupełnie inną strukturę niż proste. Zazwyczaj loki są bardziej porowate i bardziej skłonne do przesuszania się. Aby zadbać o tego typu fryzurę, musimy postawić na odpowiednią pielęgnację, która nawilży nasze kosmyki oraz zadba o odpowiedni skręt bez użycia lokówek. Na półkach drogerii zobaczyć możemy najróżniejsze środki mające sprawić, że będziemy prezentować się doskonale. Warto pamiętać, że nadmiar nikomu nie służy i powinnyśmy wybrać tylko niezbędne preparaty. Na pewno potrzebny będzie szampon do włosów kręconych, odżywka i maska, której będziemy używać nie częściej niż raz w tygodniu. Do stylizacji może się przydać serum lub balsam podkreślający loki oraz delikatny lakier utrwalający wymyślniejsze fryzury.

Jak suszyć włosy kręcone

Gęste kędziorki należy rozczesać zaraz po umyciu. To ostatni moment w czasie stylizacji, gdy będziemy używać szczotki lub grzebienia. Najlepiej poczekać chwilę, aż włosy same trochę podeschną. Dzięki temu nie będziemy maltretować ich zbyt długo gorącym powietrzem. Kiedy nasze kosmyki są już tylko wilgotne, nałóżmy na nie balsam nadający blasku i podkreślający skręt. Następnie użyjmy suszarki z dyfuzorem, który odbije włosy u nasady oraz nie rozprostuje loków. Pamiętajmy, żeby powietrze z urządzenia nie było zbyt ciepłe, ponieważ możemy zniszczyć w ten sposób delikatne włosy. Tak powstałą fryzurę delikatnie spryskujemy lakierem. Naturalne i pięknie skręcone pukle utrwalone odrobiną sprayu powinny przetrwać nawet silne wiatry i lekki deszcz. Właściwa pielęgnacja tego typu włosów sprawi, że nasza fryzura będzie codziennie zachwycać.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Czy włosy kręcone potrzebują innej pielęgnacji, niż włosy proste?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


osiem − cztery =