Odzież dla ratowników medycznych – co musi posiadać każdy z nich?

Odzież dla ratowników medycznych – co musi posiadać każdy z nich?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ratownicy medyczni są na pierwszej linii frontu usług opieki zdrowotnej. Jako pierwsi na wezwanie w nagłych wypadkach, często są narażeni na niebezpieczne sytuacje. Ze względu na Covid-19, od 2020 roku ich praca jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej. Aktualnie, poza podstawowym wyposażeniem, ratownicy muszą także posiadać specjalne, zapewniające dodatkową ochronę wyposażenie. Czego zatem potrzebują pracownicy karetek? 

Co powinni nosić ratownicy medyczni?

Tak naprawdę odzież, którą potrzebują pracownicy medyczni jest jasno określona w rozporządzeniu z 2019 roku. To wtedy została ona stosunkowo mocno ujednolicona, w celu zmniejszenia chaosu podczas wypadków czy zdarzeń, w których liczy się czas. Dlatego przed zakupem odzieży medycznego warto zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi odzieży medycznej. 

W przypadku prywatnych karetek, uniform jest więc podobny w stylu do munduru medyków z NFZ. Zapewnia to bezpieczeństwo i rozpoznawalność dla wszystkich obywateli. 

Co noszą ratownicy medyczni?

Ratownicy medyczni muszą być wyposażeni w taki ubiór, który zapewni im przede wszystkim komfort pracy, a zatem wygodę, ciepło i bezpieczeństwo. Muszą więc posiadać odblaskowe spodnie, wygodne buty, ale także specjalną koszulkę z logo ratownictwa medycznego. Tego typu t-shirt znaleźć można chociażby pod adresem https://arthaft-sklep.pl/pl/p/Koszulka-T-shirt-FLUO-nadruk-RATOWNICTWO-MEDYCZNE-/437. Dostępne są w damskich i męskich fasonach, aby poprawić komfort i swobodę ruchów podczas długich zmian. Do pełnego umundurowania brakuje jeszcze polaru i kurtki. One również muszą być w jaskrawych kolorach, określonych dokładnie w rozporządzeniu. Dzięki temu pracownicy medyczni będą dobrze widoczni i w pełni poświęcą się wykonywanej przez siebie pracy. A jak wiadomo, w wielu przypadkach to właśnie czas odgrywa szczególną i kluczową rolę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*