Jakiego typu zabiegi obejmuje korekta estetyczna?

Dla wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, za dobrym wyglądem idzie dobre samopoczucie. Dlatego tak wielu ludzi decyduje się na zabiegi poprawiające wygląd zewnętrzny. Ponadto, medycyna estetyczna pozwala na zatrzymanie czasu i zachowanie młodości na dłużej. Bez wątpienia najpopularniejszymi zabiegami, które pozwalają warstwom wierzchnim na ten wehikułu czasu, jest korekcja zmarszczek i lifting twarzy.

Korekcja zmarszczek

Jest to jeden z zabiegów mało inwazyjnych polegających na zastosowaniu odpowiednich toksyn. Preparat wstrzykiwany jest w kłopotliwe miejsca na twarzy, gdzie zmarszczki widoczne są bardziej, np. lwia zmarszczka, kurze łapki, czy czoło. Podawana substancja zazwyczaj należy do grupy substancji leczniczych. To korekty estetyczne, gdzie zabiegi są mało inwazyjne i najczęściej przebiegają bez znieczulenia. Wstrzyknięty preparat hamuje impulsy pomiędzy nerwami a mięśniami, tym samym ograniczając widoczność zmarszczek. Po zakończonym zabiegu efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, a jego ceny wahają się od 400 do 1000 zł.

Lifting twarzy

Wybierając ten zabieg, należy wiedzieć, że jest on dużo bardziej inwazyjny od poprzedniego. Zazwyczaj jest to zabieg chirurgiczny wykonywany pod narkozą, polegający na nacięciu skóry twarzy wzdłuż linii włosów, na skroni oraz przed i za uchem. Zadaniem chirurga jest naciągnięcie skóry i przywrócenie jej dawnego wyglądu i prawidłowego kształtu. Jest to zabieg trwały, którego nie trzeba powtarzać, jednak ostateczny efekt widoczny jest dopiero po 6 miesiącach od zakończenia operacji. Jego ceny zaczynają się od 3 000, a kończą nawet na 25 000 zł.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat medycyny estetycznej, warto odwiedzić stronę https://wirtualnaklinika.pl/kategoria/medycyna-estetyczna-2/odmladzanie/.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakiego typu zabiegi obejmuje korekta estetyczna?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwadzieścia + 3 =