Na jakie sytuacje przyda się przenośny agregat prądotwórczy?

Na jakie sytuacje przyda się przenośny agregat prądotwórczy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośne agregaty kupowane są coraz częściej, ponieważ mają bardzo szerokie zastosowania. Przede wszystkim stanowią awaryjne źródło prądu 230 V w sytuacji, gdy następuje awaria sieci energetycznej. Mogą też dostarczyć nam prądu tam, gdzie w ogóle nie istnieje infrastruktura elektryczna. W tym miejscu sprawdzamy, czy warto zakupić takie urządzenie oraz przy jakich pracach może się nam przydać.

Odporność na awarie

Prowadząc zakład pracy bądź własną działalność gospodarczą, często korzystamy z różnych maszyn wymagających zasilania z sieci. Tak jest między innymi w warsztacie stolarskim, gdzie eksploatowane są różnego rodzaju piły do drewna.

Przykładem może być strona https://www.km-maszyny.pl/maszyny-do-drewna/pily-panelowe/. Gdy następuje awaria zasilania, mamy przestój i często nie jesteśmy w stanie dochować terminów. Przez to klienci nie otrzymują w umówionym czasie zamówionych wyrobów, co z pewnością nie wpływa dobrze na naszą renomę na rynku. Posiadając własny agregat, jesteśmy uniezależnieni od prądu sieciowego i przez to nasz zakład staje się odporny na różnego rodzaju wyłączenia i zaniki napięcia.

Praca poza siecią

Innym zastosowaniem jest możliwość uzyskania prądu tam, gdzie energetyka nie doprowadziła jeszcze słupów i przewodów. W takiej sytuacji agregaty prądotwórcze wykorzystuje się głównie do oświetlenia miejsca pracy, na przykład podczas wycinki drzew w lesie. Można też uzyskać prąd do różnych urządzeń, takich jak szlifierki, wiertarki, piły elektryczne i tak dalej. Stąd każda firma prowadząca powyższe prace ma agregat na swoim obowiązkowym wyposażeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*