Na czym polega działalność rzeczoznawcy majątkowego?

Działalność rzeczoznawcy majątkowego Warszawa polega na wycenie nieruchomości na potrzeby sprzedaży lub zaciągnięcia kredytu. Aby to zrobić, rzeczoznawca musi wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym warunki rynkowe, porównywalne cenowo, sprzedane domy w konkretnej okolicy i ich obecne ceny, koszty renowacji i potencjał przyszłego rozwoju.

Pomoc dla przyszłych nabywców – nikt nie chce kota w worku!

Do rzeczoznawcy majątkowego Warszawa udajemy się, przede wszystkim w celu zasięgnięcia rady, czy interesująca nas nieruchomość „jest tego warta”?

W zakresie kompetencji rzeczoznawcy majątkowego Warszawa leży działalność analityczna, która polega na porównaniu wartości podobnych cenowo nieruchomości w okolicy, do nieruchomości leżącej w sferze naszych zainteresowań.

Rzeczoznawca szacuje koszt i opłacalność przebudowy oraz potencjał, jaki posiada nieruchomość – czy nie straci ona znacząco na wartości z biegiem czasu.

Dostarczenie raportu, który rozwieje wszelkie wątpliwości

Kluczem jest zapewnienie bezstronnej opinii o wartości rynkowej nieruchomości. Odbywa się to poprzez, wspomniane wcześniej, porównanie nieruchomości do podobnych nieruchomości w tym samym obszarze i określenie, czy nieruchomość wyceniona została prawidłowo.

Raport z wyceny powinien zawierać wszystkie istotne informacje na temat wycenianej nieruchomości, w tym lokalizację, wielkość, stan i cechy interesującej nas nieruchomości. Raport zawiera również dane dotyczące porównywalnej możliwości sprzedaży w oparciu o ostatnie transakcje dokonane na danym obszarze, jak również inne wskaźniki ekonomiczne, które mogą mieć wpływ na cenę, takie jak stopy procentowe.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Na czym polega działalność rzeczoznawcy majątkowego?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


jeden × 1 =