Na co zwrócić uwagę przy wyborze zadaszenia na taras i nie tylko

Zadaszenie tarasu albo jakiejkolwiek innej konstrukcji użytkowej (np. altany lub wiaty garażowej) jest zazwyczaj inwestycją na lata. Powinno ono nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim gwarantować optymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy upalne słońce. Jeśli interesuje nas zadaszenie na wiatę, taras lub Carport producent takich rozwiązań oferuje je w zróżnicowanym rozmiarze i z różnych materiałów. W niniejszym artykule zostaną przedstawione główne kryteria, jakimi należy się kierować przy wyborze omawianej konstrukcji.

Kluczowe znaczenie ma jakość użytych materiałów

Przyglądając się wiatom i zadaszeniom dostępnym na rynku, warto zwracać uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze konstrukcja powinna być wytrzymała, czyli wykonana z solidnego materiału. W tej roli doskonale sprawdzi się drewno impregnowane oraz aluminium malowane proszkowo lub poliwęglan. Kolejnym ważnym punktem jest jakość połączenia poszczególnych elementów. Wszystkie śruby, wkręty i podstawy muszą być odporne na korozję (najlepiej ze stali nierdzewnej) i zamontowane w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne. Zapewni to bowiem trwałość całej konstrukcji. Trzecim kryterium jest przekrój elementów drewnianych, które muszą być odpowiednio grube. Pamiętajmy bowiem o tym, że tarasy czy wiaty to obiekty narażone na zmiany temperatur, wiatr, wilgoć oraz promieniowanie UV, czyli czynniki mogące powodować ich zniszczenie.

Ogromne znaczenie przy wyborze firmy wykonującej zadaszenie ma ponadto szybkość montażu i jakość wykorzystywanego w tym celu sprzętu, a także długość okresu gwarancyjnego. Poza tym warto zorientować się, czy wszystkie elementy konstrukcji bez wyjątku są objęte gwarancją (zarówno drewniane, jak i elektryczne i oświetleniowe).

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Na co zwrócić uwagę przy wyborze zadaszenia na taras i nie tylko"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dwanaście + 14 =